Uzdrowisko Busko – Zdrój S.A.
ul. Rzewuskiego 1
28 – 100 Busko – Zdrój
www.uzdrowiskobusko.pl
Rezerwacja Pobytów Pełnopłatnych 41 370 38 00

Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. to świętokrzyska perła przyrodolecznictwa.

Od blisko 200 lat skutecznie wspomaga leczenie schorzeń ortopedyczno-urazowych, reumatologicznych, neurologicznych, kardiologicznych oraz dermatologicznych.

Największymi bogactwami Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A. są woda siarczkowa oraz solanka jodkowa, a także produkowana od 1960 roku naturalna woda mineralna Buskowianka – Zdrój, która cieszy się uznaniem wśród klientów dbających o swoje zdrowie i kondycję fizyczną. Buskowianka w naturalny sposób uzupełnia gospodarkę mineralną organizmu, zalecana jest w profilaktyce osteoporozy, schorzeń nowotworowych, układu mięśniowo nerwowego oraz leczeniu cukrzycy, dny moczanowej i miażdżycy. Doskonałym uzupełnieniem kuracji w uzdrowisku jest nowa linia Słonecznych Kosmetyków. To unikalne pielęgnacyjne produkty, które wytwarzane są na bazie naszych naturalnych substratów leczniczych, a więc wody siarczkowej, solanki jodkowej oraz borowiny. Wysoka jakość i właściwości tych produktów powodują, że stają się ważnym elementem każdego domowego spa.

Uzdrowisko dba o najwyższe standardy obsługi przyjeżdżających do Buska-Zdroju gości, którzy skorzystać mogą z gamy blisko 80 rodzajów zabiegów leczniczych.

W ramach Spółki funkcjonują cztery sanatoria ( Marconi, Mikołaj, Oblęgorek, Willa Zielona) i dwa szpitale (Uzdrowiskowy Szpital Kompleksowej Rehabilitacji Krystyna i Specjalistyczny Szpital Ortopedyczno – Rehabilitacyjny Górka), które oferują leczenie uzdrowiskowe pełnopłatne oraz w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. jest uznaną marką, rozpoznawalną we wszystkich zakątkach Polski, ale również co ważne za granicą. Oferuje leczenie uzdrowiskowe, szpitalne, rehabilitacyjne, sanatoryjne, ambulatoryjne, turnusy rehabilitacyjne na skierowania i pełnopłatne oraz pobyty rekreacyjne. Istnieje możliwość konsultacji specjalistycznych, badań analitycznych i diagnostycznych. Do dyspozycji kuracjuszy jest zaawansowany technologicznie, nowoczesny sprzęt, m.in. do diagnostyki osteoporozy. Goście Uzdrowiska mogą liczyć na opiekę medyczną wysoko wykwalifikowanej kadry lekarskiej i pielęgniarskiej.

Wszystko to sprawia, że Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. jest często nagradzane i plasuje się w ścisłej czołówce podmiotów w związku z prowadzoną działalnością, a ci którzy raz je odwiedzili chętnie powracają.

Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. – Źródło Zdrowia i Wypoczynku.